Bilimsel
Danışmanlarımız

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

ABDULLAH AĞAR

Önce komando, daha sonra da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda tim komutanı olan Ağar, Bestler/Dereler, Gabar, Menteş, Cudi, Deve Geçidi, Dicle, Ergani, Siirt, Şırnak, Diyarbakır, Kuzey Irak, Azerbaycan gibi birçok bölgede çok önemli görevlerde bulundu.

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

DOÇ. DR. ALPER ÖZMEN

Halen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi bölüm başkanı olarak akademik çalışmalarına devam eden Özmen, kuruluşundan bu yana Akademik Araştırma Enstitüsünün içerisinde yer almıştır ve enstitünün çeşitli programlarına konuşmacı olarak katılmıştır.

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

DOÇ. DR. EMETE GÖZÜGÜZELLİ

Gözügüzelli, GAÜ Siyasal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi ve KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın Deniz Hukuku ve Enerji Danışmanı olarak çalışmaktadır. Pek çok dergi ve gazetelerde yayınları ve kitapları mevcuttur.

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

PROF. DR. KÜRŞAD ZORLU

Yeniçağ gazetesi ve ardından Vatan gazetesinde köşe yazarı olan Kürşad Zorlu, çeşitli televizyon kanallarında yorumculuk yapmakta ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeliğini yürütmektedir.

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

PROF. DR. ÖZGÜR KASIM AYDEMİR

Aydemir, çalışmalarını dış Türkler ve Türkçe’nin dünya Türkleri arasındaki varlığı konularında yoğunlaştırmıştır.

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

DR. SERDAR YILMAZ

Dr. Yılmaz’ın başlıca çalışma alanı Türkistan coğrafyası ve Türk Cumhuriyetleridir. Akademik çalışmalarına Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etmektedir.

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

PROF. DR. TARIK OĞUZLU

Prof. Dr. Oğuzlu’nun çalışma alanları Uluslarararsı İlişkiler teorileri, dış politikanın Avrupalılaşması, transatlantik ilişkiler ve NATO, Avrupa Birliği dış, güvenlik ve savunma politikaları, Ortadoğu, Türk-Yunan ilişkiler, Kıbrıs sorunu ve genel olarak Türk dış politikasıdır. Halen Antalya Bilim üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

ULUÇ ÖZÜLKER

41 yılllık Dışişleri görevinin ardından birikimlerini bazı özel üniversitelerde lisansüstü derecede dersler vererek gençlere aktarmaya devam eden ÖZÜLKER, Akademik Araştırma Enstitüsünün çeşitli programlarına konuşmacı olarak katılmakta ve bilimsel danışman olarak enstitüye destek sağlamaktadır.

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

YUSUF ÇINAR

Çınar, Doçent olarak Bitlis Eren Üniversitesi’nde görevine devam etmekle birlikte Tatvan Meslek Yüksekokulu müdürlüğünü yürütmektedir.

AAE BİLİMSEL DANIŞMANI

ZAFER KARATAY

Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi olan Zafer KARATAY aynı zamanda Emel Kırım Vakfı Başkanlığını da yürütmektedir. TRT İstanbul Televizyonu Müdürlüğü de yapan Karatay pek çok belgesele imza atmıştır.